Engels Klinkier - producent klinkieru od 100 lat...

Producent klinkieru ze 100-letnią tradycją...

 

Producent klinkieru

produkcja klinkieruEngels Klinkier to firma o ponad 100 letniej tradycji w produkcji cegły klinkierowej ręcznie formowanej na całym świecie. Jedna z największych producentów na rynku europejskim. 
Producent cegły klinkierowej Engels Klinkier produkuje najwyższej jakości cegły ręcznie formowane  Vormbak i Tighel. Firma posiada dwie fabryki w Holandii o znaczącej pozycji na rynku europejskim.
Na rynku Polskim od 15 lat jako producent w Polsce Engels Klinkier Polska Sp. z o.o. działa od 2013 roku.   

Historia

klinkier producent

Już od ponad 100 lat cztery pokolenia rodziny Engels produkują cegły. Zmotywowani pracownicy obu fabryk wytwarzają bardzo szeroki asortyment najwyższej jakości cegieł z lokalnych surowców za pomocą najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych i zaawansowanych technicznie pieców tunelowych. Kluczową wartością  firmy jest prowadzenie działalności w sposób społecznie odpowiedzialny, jednocześnie zapewniający równowagę pomiędzy względami ekologicznymi i społecznymi oraz produkcją wysokiej jakości produktów to priorytet w firmie Engels.

Engels Baksteen – znak fachowości od 1913 roku  

Ponad stu letnie doświadczenie pokazuje. Iż produkty ceramiczne są bardzo trwałe, na co wpływają również ich walory estetyczne, jak i właściwości techniczne.

Zastosowanie cegły klinkierowej

producent klinkieru

Nasze cegły klinkierowe mogą być zastosowane we wszystkich sektorach budownictwa mieszkaniowego jak i użytkowego, zarówno na zewnątrz obiektu, jak i we wnętrz.

Cegły klinkierowe mogą zostać zastosowane w konstrukcjach murowanych o wysokości ponad 10 metrów w trudnych warunkach.

Zrównoważona produkcja klinkieru

cegła klinkierowa producentPoszukiwanie ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań rozwinięcia produktu i stosowanie wszelkich środków, aby pozwalały oszczędzać energię należą do społecznie odpowiedzialnych działań podejmowanych każdego dnia przez firmę Engels. Trwałość produktu jest jednym z najważniejszych wartości w odniesieniu do rzeczywistego obciążenia dla środowiska.

Surowiec do produkcji

cegły klinkierowe - producent klinkieruHolenderski przemysł cegieł poświęca dużo uwagi sposobowi pozyskiwania surowców i środowisku. Niedawne badania instytutu Deltares wykazało, iż glina jest surowcem odnawialnym, a tym samym ekologicznym. Po zakończeniu wydobywania gliny teren wydobycia zostaje oddany naturze w ramach akcji przestrzeń dla rzeki. Krajowa Służba Leśna wspomaga rozwój przyrody na obszarach wilgotnych, gdzie panują  warunki dla swobodnego rozwoju fauny i flory.

Energia elektryczna

producent cegły klinkierowejNa mocy umowy - Efficienty MJA-3, firma Engels zobowiązała się do redukcji zużycia energii elektrycznej oraz redukcji wydzielania dwutlenku węgla. Umowa została sporządzona z holenderskim Ministrem Finansów, co zaowocowało wieloletnią współpracą pomiędzy dwoma podmiotami.

Nasze dwie fabryki korzystają z ekologicznego prądu.

Pobierz zielony certyfikat cegielni w Panningen

Technika produkcji

Urządzenie z których korzystamy przy użyciu wody do spłukiwania i zużytego piasku, odsysania pyłu oraz oczyszczania gazów spalinowych, spełniają europejskie wymagania BREF dla produkcji wyrobów ceramicznych. Dzięki temu rozwiązaniu cegielnie Engels mogą spełniać surowe normy dotyczące stężenia pyłu w środowisku pracy oraz emisji gazów spalinowych przy produkcji cegieł klinkierowych.

Warunki pracy przy produkcji klinkieru

Engels Klinkier jako firma rodzinna poświęca wiele uwagi swoim pracownikom. Stosowane są ustalenia europejskie dotyczące zwalczania zapylenia. Redukujemy natężenie hałasu i gwarantujemy bezpieczne w użyciu urządzenia, czynności stwarzające zagrożenia zostały w przeważającej mierze zmechanizowane, dzięki temu produkcja klinkieru przebiega w przyjaznych dla ludzi i środowiska warunkach.

Facebook Twitter Google+ Pinterest